چگونه به قفسه کرج اعتماد کنیم
سه شنبه, ۲۸ مرداد,۱۳۹۹

چگونه به قفسه کرج اعتماد کنیم

با توجه به افزایش روز افزون سایت های فروشگاهی در همه زمینه های شغلی، کسب اعتبار سایت و اینکه چگونه به یک فروشگاه اینترنتی باید اعتماد کنیم یکی از دغدغه های اکثر خریدکنندگان از فروشگاه های اینترنتی می باشد. اما راه های احراز اعتبار یک فروشگاه اینترنتی چیست؟

نماد الکترونیکی از وزارت صنعت، معدن و تجارتنماد ملی رسانه های دیجیتالنماد دامنه امن(Google Certificate)بخش پشتیبانی سایتدرگاه پرداختاستفاده از رمز پویا

نماد الکترونیکی یا اینماد

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی، با اعطای نماد اعتماد الکترونیکی هویت صاحب و محل فعالیت کسب و کارهای اینترنتی را احراز می‌نماید. برای اینکه از صحت اطلاعات فروشگاه های اینترنتی چوبینر اطمینان حاصل نمایید حتما باید به نکات زیر توجه نمایید:

 • حتما آدرس (URL) سایت کسب و کار با آدرسی كه در صفحه ای که برروی اینماد سایت کلیک میکنید نمایش داده می شود، معرفی می شود یكسان باشد.
 • صفحه ای كه مشاهده می كنید صفحه اصلی مرورگر شما باید باشد و نه یك عكس و تصویر از یك مرورگر؛ از این امر اطمینان حاصل نمایید.
 • آدرس (URL) این صفحه حتما با https://Trustseal.enamad.ir آغاز شده باشد.
 • جهت مشاهده لیست کسب و کار های دارای نماد اعتماد الكترونیكی اینجا را كلیك نمایید.
 • تمامی سایتهای دارای نماد اعتماد الكترونیكی ملزم به رعایت موارد مندرج در تعهدنامه کسب و کار اینترنتی دارای نماد اعتماد الكترونیكی می باشند.

مزیت داشتن نماد الکترونیکی

اگر به یک فروشگاه اینترنتی مراجعه کردید و دارای نماد الکترونیکی بود باید اطمینان داشته باشید که این فروشگاه اینترنتی برای دریافت نماد الکترونیکی حتماً ویژگی های زیر را داشته تا بتواند نماد الکترونیکی خود را دریافت نماید:

 • قابلیت پیگیری سفارشات
 • افزایش اعتماد کاربران و خرید محصولات
 • دریافت درگاه بانکی
 • معتبر شدن وب سایت
 • افزایش میزان امنیت خرید
 • محفوظ ماندن حریم شخصی کاربران
 • استفاده از قوانین بین المللی کسب و کارهای اینترنتی

نماد ملی رسانه های دیجیتال

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اعطای لوگو به رسانه های بر خط هویت صاحب آن و صلاحیت وی را برای فعالیت احراز می نماید. لیکن مسئولیت محتوای منتشر شده بر عهده صاحب رسانه بر خط است. دارنده رسانه بر خط ملزم به رعایت قوانین و مقررات و مفاد مندرج در تعهدنامه امضا شده توسط خودش است. برای اطمینان و امنیت بیشتر در هنگام مشاهده صفحه به نکات زیر توجه فرمایید:

 • آدرس سایت با آدرسی
 • که در این صفحه معرفی شده یکسان باشد.
 • صفحه ای که مشاهده می کنید صفحه اصلی مرورگر شما باید باشد و نه یک عکس و تصویر از یک مرورگر. از این امر اطمینان حاصل نمایید.
 • آدرس این صفحه حتما با samandehi.ir آغاز شده باشد.
 • همچنین جهت اظهار نظر و یا گزارش تخلف در ارتباط با فروشگاه اینترنتی قفسه کرج روی اینجا کلیک نماید.

نماد دامنه امن(HTTPS - Google Certificate)

نماد دامنه امن گاهاً به صورت یک قفل سبز رنگ(Padlock) در کنار آدرس اینترنتی فروشگاه اینترنتی نمایش داده می شود. در صورتی که قوانین و مجوز های گوگل در خصوص این سایت رعایت نشده باشد این قفل به رنگ قرمز و شکسته در می آید. یکی از مهم ترین ویژگی های بودن این قفل که یکی از Certificate های گوگل می باشد این است که تمامی رمز هایی که شما برای پسورد و یا نام کاربری خود ذخیره می کنید حتما باید به صورت رمز شده در سایت ذخیره شود تا از دسترسی هکر ها و کاربران سایت مصون بمانند.


بخش پشتیبانی سایت

بخش پشتیبانی یک سایت فروشگاهی باید تمامی راه های ارتباطی مشتریان به این فروشگاه را مشخص سازد به گونه ای که مشتریان هنگام مراجعه به این شخص تمامی اطلاعات در خصوص این فروشگاه را کسب نمایند. همانطور که در فروشگاه اینترنتی قفسه کرج شاهد این موضوع هستیم تمامی این اطلاعات به صورت تمام و کمال در بخش تماس با ما سایت موجود هستند:

درگاه پرداخت های امن و معتبر

درگاه پرداخت نیز برای یک وب سایت فروشگاهی خود یک اعتبار محسوب میگردد چرا که یک فروشگاه برای دریافت درگاه پرداخت باید در چندین مرحله فروشگاه خود را ثبت نموده و معرفی نماید. امروزه درگاه پرداخت های بسیاری در سرتاسر اینترنت موجود شده اند که معتبر ترین آنها مربوط به درگاه پرداخت بانک ملت، درگاه پرداخت بانک صادرات و درگاه پرداخت ایران کیش می باشد. گاهاً دیده شده وب سایت هایی برای کلاهبرداری با استفاده از فرایند شیپینگ اطلاعات کارت بانکی خریداران را برداشته و اقدام به کلاهبرداری می کنند.

استفاده از رمز پویای یکبار مصرف

استفاده از رمز پویا یکی از امن ترین راه های خرید اینترنتی است. رمز پویا این امکان را فراهم نموده که برای هربار خرید از هر وب سایت اینترنتی که از درگاه های پرد اخت استفاده می کنند نیازمند استفاده از تلفن همراه و شماره تماس شخصی خود باشید. برای استفاده از رمز پویا کافی است هنگام خرید برروی دریافت رمز پویا کلیک نمایید تا رمز یکبار مصرف برای گوشی شما پیامک گردد.

ثبت نظر