قوانین خرید و مرجوعی کالا


قوانین خرید کالا به صورت اینترنتی :

مشابه محیط فیزیکی، در محیط الکترونیکی نیز هر گونه داد و ستدی که انجام می گیرد، نشان دهنده وقوع یک عقد یا قرارداد می باشد. عقد یا قرارداد مطابق ماده 183 قانون مدنی عبارتست از اینکه " یک یا چند نفر در مقابل یک یا چند نفر دیگر تعهد بر امری نمایند و مورد قبول آنها باشد " ؛ بر همین اساس قرارداد آنلاین نیز قراردادی است که از طریق "داده پیام" منعقد می گردد.

ایجاب، پیشنهاد انجام یک معامله به شخص دیگر است بطوریکه اگر پیشنهاد مزبور مورد قبول واقع گردد، عقد منعقد می گردد. قبول نیز عبارتست از اعلام رضایت به ایجاب ابزار شده برای انعقاد قرارداد. بنابراین هنگامی که ایجاب و قبول از طریق داده پیام انجام گیرد، یک قرارداد آنلاین منعقد شده است، لذا هنگامیکه مشتری سفارش خود را نهایی می نماید در واقع قرارداد منعقد شده است، ملزم به پرداخت پول می باشد.

توجه نمایید که صرف ایجاب برای ایجاب کننده تعهدی بوجود نمی آورد و وی می تواند ضمن ایجاب، مدت زمانی که در آن پیشنهاد پابرجاست یا سایر شروط را مشخص نماید.

با توجه به آنکه طبق روال کاری فروشگاه مرحله اول خرید، استعلام سفارش می باشد، پاسخ استعلام سفارش مشتری به منزله ایجاب و نهایی کردن سفارش توسط مشتری به منزله قبول است.

ثبت هر گونه سفارش به منزله آگاهی و قبول قوانین سایت بوده و لذا مشتری موظف است قبل از هر گونه ثبت سفارش این قوانین را به دقت مطالعه و در صورتیکه با آنها موافق است، سفارش را برای استعلام ارسال نماید.

کاربران برای خرید از سایت باید دارای سن قانونی (18 سال تمام) بوده یا از طریق والدین یا قیم قانونی خود از سایت خرید نمایند.

تمامی هزینه های ارسال کالا به عهده شخص سفارش دهنده کالا میباشد

مسئولیت ها و تعهدات کاربران و مشتریان برای استفاده از سایت
 هر گونه استفاده غیر متعارف، غیر مجاز و غیر قانونی از سایت توسط کاربران که منجر به آسیب، خرابی، از دست رفتن یا تغییر اطلاعات، افشای اطلاعات شخصی کاربران و سایر ضرر و زیان های احتمالی گردد، پیگرد قانونی به دنبال خواهد داشت.
 کاربران موظف به حفاظت از اطلاعات شخصی کاربری خویش بوده و مسئولیت تبادل هرگونه اطلاعاتی که از طریق شناسه کاربری و رمز عبور آن ها صورت می گیرد بر عهده آنان است.
 فروشگاه در قبال افشای اطلاعات کاربر در اثر قصور و یا ویروسی شدن سیستم کامپیوتری وی مسئولیتی نخواهد داشت.
حق مالکیت مادی و معنوی
کلیه محتوای سایت صرفاً متعلق به فروشگاه بوده و هرگونه کپی برداری و استفاده شخصی یا تجاری از آن بدون کسب مجوز مکتوب از فروشگاه غیر مجاز و پیگرد قانونی به همراه خواهد داشت.

قوانین مرجوعی کالا :

در صورتی که مشتری پس از خرید و تحویل کالا از کالای مورد نظر رضایت نداشته باشد میتواند کالا را مرجوع نماید 

شرایط مرجوعی کالا :

1 - ثبت مرجوعی کالا از طریق سایت( پنل شخص سفارش دهنده)

2 - از زمان تحویل ، حداکثر به مدت 10 روز کالا باید مرجوع شود

3 - کالای مرجوعی باید دقیقا به همان صورت که تحویل شده، باشد (کالاهای دارای بسته بندی از پلمپ خارج نشده باشند)

4 - هزینه های ارسال و مرجوعی کالا به عهده شخص سفارش دهنده کالا میباشد

5 - کالا های دارای بسته بندی و شرینگ شده معمولا دارای گارانتی شرکتی میباشند و در صورت خرابی به شرکت عودت داده میشود و فروشگاه قفسه کرج مسعولیتی در قبال کالای شرکتی گارانتی دار ندارد (گارانتی مربوط به شرکت تولید کننده میباشد)

6 - خرابی کالا مربوط به حمل و نقل کالا بیمه شده و مسعولیت آن با شرکت حمل و نقل میباشد

7- فروشگاه قفسه کرج موظف است دقیقا عین مبلغ سفارش را حداکثر مدت 48 ساعت بعد از دریافت کالا به مشتری پرداخت نماید

8- برای تعویض کالاپس از مرجوعی باید سفارش جدید ثبت شود