به روزترین و پرکاربردترین تجهیزات فروشگاهی
یکشنبه, ۰۲ آذر,۱۳۹۹

به روزترین و پرکاربردترین تجهیزات فروشگاهی      

تجهیزات فروشگاهی برای دایر شدن و راه افتادن یک فروشگاه حرفه‌ای و عالی از مهم ترین و تاثیر گذارترین ملزومات است. ملزوماتی که موجب می‌شود یک فروشگاه به صورت ایده آل، حرفه‌ای، مقرون به صرفه اداره شود و نظر بینندگان را نیز به خود جلب کند.

به گزارش گروه رسانه‌های دیگر خبرگزاری آنا، تجهیزات فروشگاهی برای دایر شدن و راه افتادن یک فروشگاه حرفه‌ای و عالی از مهم ترین و تاثیر گذارترین ملزومات است. ملزوماتی که موجب می‌شود یک فروشگاه به صورت ایده آل، حرفه‌ای، مقرون به صرفه اداره شود و نظر بینندگان را نیز به خود جلب کند. با استفاده از این روش یک فروشگاه خیلی راحت برای راه انداختن مشتری، گرداندن انبار، حفظ دقیق اطلاعات حساب و فروش و ... فعالیت می‌کند. هر فروشگاهی، از یک یا چند سری تجهیزات فروشگاهی استفاده می‌نماید تا مدیریت فروشگاه با دقت، به سرعت، با کمترین هزینه و بدون اتلاف وقت خریدار و فروشنده به بهترین نحو انجام شود. این تجهیزات شامل استندهای فروشگاهی ، سبد و چرخ خرید فروشگاهی و … می‌باشند. اگر قصد خرید تجهیزات فروشگاهی را دارید یا علاقمند با آشنایی به این ملزومات هستید این مطلب را بخوانید.

تجهیزات فروشگاهی چیست؟

تجهیزات فروشگاهی شامل لوازم و ملزومات هر فروشگاه می‌باشند. هر فروشگاهی نیاز به استفاده از این تجهیزات دارد. استفاده از محصولات یا تجهیزات فروشگاهی یک شیوه مدرن برای کار هر فروشگاه است و به وسیله این موارد فروشگاه به طور منظم سامان دهی شده و خدمت رسانی خواهند کرد. در هر نوع فروشگاهی، به ویژه فروشگاه‌های زنجیره‌ای، کالاهای زیادی خرید و فروش شده و موجودی زیادی در انبارها وجود دارد و در لحظه ممکن است محصولات زیادی به انبار اضافه شده و یا از آن برداشت شود که نیاز است به بهترین شیوه سامان دهی شوند. با وجود این تجهیزات، هزینه‌ها نیز به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابند. قیمت تجهیزات فروشگاهی در مقابل امکاناتی که به فروشگاه اضافه می‌کند کاملا مقرون به صرفه است و می‌تواند هزینه‌ها را در طولانی مدت به میزان چشمگیری کاهش دهد.

 

 

انواع تجهیزات فروشگاهی

این محصولات و تجهیزات فروشگاهی انواع کاربردی و بسیار مختلفی دارند؛ از جمله:

  • قفسه‌ها و استندهای فروشگاهی
  • سبد و چرخ خرید فروشگاهی
  • انواع جعبه و پالت پلاستیکی رنگی و شفاف
  • جعبه ابزار و کشو الکترونیک
  • سبدهای حراجی فلزی
  • دستگاه ضد عفونی کننده دست
  • انبر برداشتن کالا
  • راه بند
  • دستگاه پوز
  • صندوق فروشگاهی و ...

در ادامه موارد پرکاربرد و ضروری تجهیزات فروشگاهی را با شرح هر یک از آن بر می‌شماریم.

 

 

قفسه و استندهای فروشگاهی

قفسه و یا استندهای فروشگاهی ازجنس‌های مختلف و اغلب فلزی هستند. اغلب توانایی و قابلیت تحمل وزن بالای محصولات فروشگاهی را دارند. تنها کاربرد استندها و قفسه‌های فروشگاهی نظم و ترتیب دادن به فضاهای فروشگاهی نیست بلکه قفسه باید با کیفیت باشد تا بتواند وزن کالاها را در تعداد بالا تحمل کند. همچنین قفسه‌های فروشگاهی باید ظاهر زیبایی داشته باشند تا اجناس و کالاها شکیل‌تر به چشم مشتری آیند.

 

سبد و چرخ خرید فروشگاهی

تولیدکننده‌های تجهیزات فروشگاهی برای راحتی بیشتر مشتریان اقدام به طراحی سبد و چرخ خرید فروشگاهی نموده‌اند که مشتری بتواند راحت خرید کند. با توجه به میزان خریدی که مشتری برای خود محاسبه می‌کند زمان ورود به هایپرمارکت یا فروشگاه سبد یا چرخ خرید مناسب خود را انتخاب می‌کند. چرخ‌های خرید بزرگ مناسب برای خریدهای کلی و با حجم بالا می‌باشد. سبدها و چرخ‌های خرید کوچک‌تر با حجم کمتر مناسب خریدهای سبک روزانه یا هفتگی هستند. در موارد بسیاری مشتری قصد خرید ماهیانه و یا نه چندان کلی که نیاز به استفاده از چرخ بزرگ را دارد، نخواهد داشت اما به دلیل همراه بودن کودک خردسال ناگزیر است از چرخ‌های بزرگ استفاده کند.

 

جعبه و پالت پلاستیکی شفاف یا رنگی

انواع جعبه و پالت پلاستیکی برای مرتب کردن و دسته بندی محصولات و کالاهای ریز و درشت مورد نیاز و بسیار کاربردی است؛ برای لوازمی همانند پیچ و مهره و ... استفاده می‌شوند. جعبه‌ها و پالت‌های پلاستیکی چندین مدل رنگی و یا شیشه‌ای شفاف دارند. چند پالت پلاستیکی هم سایز روی هم نصب شده و بسیار محکم هستند و تا وزن حدود ۱۰۰ کیلوگرم را تحمل خواهد کرد.

 

جعبه ابزار و کشو الکترونیک

جعبه ابزارها یا جعبه‌های چند منظوره به حساب هستند.هر کشو از این جعبه به صورت شفاف و کریستالی است. به همین دلیل در تشخیص قطعات داخل هر کشو بسیار تاثیر دارد. هر کشو دارای لبه کوچکی است تا به کمک این لبه کشو به عقب و جلو حرکت کند. کشوها بسیار روان عقب و جلو می‌روند. ابعاد کشوها متنوع است. ویژگی بارز این جعبه این است که برای تمامی مشاغل کاربردی است. به طور مثال می‌توان ابزار آلات کارگاهی، اسباب بازی، خشکبار، وسایل کمک‌های اولیه و ... در این کشو قرار داد. این کشو کمک زیادی در مرتب کردن و نظم دادن وسایل دارد.جنس بدنه آن از نوعی پلاستیک با کیفیت و جنس کشوها به صورت کریستالی می‌باشد. ویژگی منحصر به فرد و یک مزیت جالب این کشوی الکترونیک این است که هر کشو دارای شیاری است که به وسیله قطعاتی مربعی شکل که به اصطلاح پرده نام دارد و داخل این شیار قرار گرفته است؛ کشو را به فضاهای جداگانه قابل تقسیم تبدیل می‌کند. این قطعات (پرده) به صورت جداگانه و با جعبه است.

 

دستگاه ضد عفونی کننده دست یا دیسپنسر

ویروس کرونا در تمام نقاط جهان و ایران گسترش یافته است. این ویروس ماندگاری بالایی بر روی سطوح دارد و می‌تواند تا چند روز بر روی سطوح باقی بماند. افراد به واسطه لمس سطوح آلوده ممکن است آلوده شوند. بنا به توصیه سازمان بهداشت جهانی استفاده از دستکش و ضد عفونی کردن مداوم دست‌ها در زمان فعالیت در مکان‌های عمومی مانند خرید مایحتاج و ... از جمله راهکارهای موثر پیشگیری از ابتلا به این ویروس منحوس و خطرناک است. تمهید استفاده از دستگاه ضد عفونی کننده در بسیاری از مکان‌ها موجب شده تا اگر فردی الکل شخصی همراه ندارد بتواند با استفاده از دستگاه ضد عفونی کننده به منظور شست و شوی دست بدون نیاز به آب و شوینده به ضد عفونی خود بپردازد.

 

 

 

کلام آخر

خرید تجهیزات فروشگاهی برای هر بخش از فروشگاه مفید است و به مکانیزه شدن آن کمک زیادی خواهد نمود. در این شرایط هزینه‌های جانبی به شدت کاهش خواهد یافت و سرعت و دقت امورات فروشگاه افزایش پیدا می‌کند. خرید این تجهیزات امروزه به صورت اینترنتی فراهم شده است. فروشگاه اینترنتی قفسه کرج به عنوان یک مجموعه معتبر تلاش کرده بسیاری از این نیازها و تجهیزات فروشگاهی ضروری را برای خریداران رفع نماید. این فروشگاه آنلاین به روزترین و پرکاربردترین تجهیزات فروشگاهی را عرضه می‌کند.

ثبت نظر