برسی انواع میز چک اوت فروشگاهی
سه شنبه, ۱۱ شهریور,۱۳۹۹

برسی انواع میز چک اوت فروشگاهیپس از یک خرید لذت بخش ، مرحله آخر در فروشگاه و هایپر مارکت ، تسویه حساب است ، کسب رضایت مشتریان هنگامی بدست می آید که این مرحله با سرعت بیشتر و کاملا روتین و کم دردسر انجام شود. میز چک اوت یا میز صندوق فروشگاهی که به آن کانتر فروشگاهی و میز پیشخوان فروشگاهی هم گفته می شود، از مهم ترین تجهیزات فروشگاهی است که باید در انتخاب آن دقت لازم را داشت. در این نوشتار قصد داریم انواع میز های چک اوت فروشگاهی را بررسی نماییم .


میزصندوق فروشگاهی یکی از تجهیزات فروشگاهی مهم است. برای سفارش انواع میز صندوق فروشگاهی به تجهیزات فروشگاهی پرشین صنعت آسیا مراجعه کنید.

مشخصات میز چک اوت یا میز صندوق فروشگاهی

میز صندوق یا میز چک اوت یکی از اصلی ترین قسمت های هر فروشگاهی می باشد . گاهی پیش می اید که در صف های طولانی برای پرداخت اقلام خریداری شده مان ایستاده ایم ، با حجم زیادی کالا بر روی میز صندوق ها برای حساب و کتاب .

سوال این جا است که چند نوع میز صندوق داریم و هر کدام مناسب چه فضایی است و تفاوت میز صندوق ها با هم در چیست ؟

2 مدل اصلی میز چک اوت عبارتند از :

ثابت (بدون نوار نقاله)

متحرک (دارای نوار نقاله)

میز فروشگاهی ثابت (بدون نوار نقاله)

این مدل از میز های صندوق فروشگاهی یا چک اوت که نام دیگر آن اکسپرس است ، بدون تسمه نوار نقاله و موتور است. این میز های چک اوت ثابت فضای کمی را به خود اختصاص می دهند به همین دلیل برای فروشگاه های کوچک مناسبند . 


میز فروشگاهی متحرک (دارای نوار نقاله)

3 قسمت اصلی در این گونه از میز ها به چشم می خورد :

 صندوق

نوار نقاله

تخلیه کالا

میز های چک اوت متحرک یک موتور دارد که امکان چرخش نوار نقاله را فراهم می کند تا صندوق دار با سرعت بالاتری کار تسویه حساب مشتریان را انجام دهد. این میز های صندوق باید دارای انواع استاندارد ها و سایز های متفاوت باشند و برای چیدمان های چپ و راست ساخته شوند. از نکات مهم در انتخاب این مدل چک اوت ها این است که تسمه نقاله به کار رفته به اندازه ی کافی پهن باشد تا در هنگام قرار دادن اجناس روی آن امکان واژگونی وجود دارد و باعث عدم رضایت خاطر مشتریان می شود.


بررسی ملزومات جانبی به کار رفته در کانتر های فروشگاهی

برای اینکه یک صندوق فروشگاهی از کارایی بالایی برخوردار باشد علاوه بر نکات بالا بهتر است دارای یک سری تجهیزات جانبی باشد. این تجهیزات جانبی می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

  • انواع کشوهای مخصوص نگهداری پول
  • چراغ های روشنایی
  • سیستم کنترل هوشمند چشم الکترونیک
  • هنگر آویز نایلکس
  • پایه کارتخوان‌های تکی، دوتایی، سه‌تایی و چهارتایی
  • زیر پایی مناسب برای صندوقدار
  • دارای کنسول‌های متفاوت برای قرار دادن سخت‌افزارهای مورد نیاز
  • صفحه غیر فعالسازی بارکدثبت نظر